Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

V sobotu 8. 6. 2024 sa žiaci z  našej školy za účasti 3. dobrovoľníčok z Budapešti zúčastnilo turistiky v Slovenskom raji. Z Podlesku cez hrdlo Hornádu a Košariská zhruba 2 hodinovou turistickou stredne náročnou trasou vystúpili na Kláštorisko. Pri chate si deti oddýchli, občerstvili sa a pobrali sme sa navštíviť historické miesta v lokalite – Symbolický cintorín a Kartezuansky kláštor. Po prehliadke kláštora sme sa vybrali na Podlesok inou miernejšou cestou, kde sme si dali zmrzlinu. Deťom sa turistika páčila, spoznali nové miesta krásneho Slovenského raja. Všetci to bez problémov zvládli a tešia sa na ďalšie turistiky. Finančne sme prispeli na dopravu a občerstvenie.

 

Začiatkom júna sme s našimi deťmi oslávili ich veľký sviatok MDD. Postarali sme sa o dobrú zábavu, aj sladké občerstvenie. Nechýbali balóny, hudba, tanec a detský zabávač SRANDA BANDA!

 

Koncom mája si žiaci školy užili pobyt v prírode. Jedna skupina žiakov mala školu v prírode zameranú

na rehabilitáciu a oddych. Nadýchali sa čerstvého tatranského vzduchu na Štrbskom plese. Tiež využili možnosť

relaxácie v hotelovom bazéne. Uhradili sme im celý pobyt a dopravu.

V dňoch 27. - 31. 5. 2024 sa naši žiaci 1. - 5. ročníka zúčastnili Školy v prírode v krásnom prostredí obce Telgárt. Počas pobytu navštívili Syslovisko, Obrovisko, Ranč pod Ostrou skalou, kde si zajazdili na koníkoch a oboznámili sa s obydliami Indiánov a amerických kočovníkov. Previezli sa na kolesovom elektrickom vláčiku do obce Muráň  a tiež zažili jazdu vlakom z obce Dedinky do Telgártu. Pedagógovia im urobili aj účelové cvičenie v prírode  a navštívili meteorologickú stanicu. Zložili si a nacvičili vlastnú hymnu, kde zhrnuli celý pobyt. Súťažili v pohybových hrách, vyšantili sa v bazén a zažili pri všetkých činnostiach veľa zábavy. Celý pobyt- ubytovanie, strava, cestovné a atrakcie sme uhradili z nášho združenia.

V sobotu 11.5.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili turistickej vychádzky na rozhľadňu Green Point v lokalite Kremenica nad obcou Kluknava.

Cestou späť z rozhľadne si pochutili na zmrzline. Zaplatili sme deťom cestovné a občerstvenie. Vrátili sa unavené, ale s úsmevom na tvári.smile