Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Už niekoľko rokov spolupracujeme so základnou školou Lewenia v ukrajinskom meste Ľvov, ktorá vzdeláva žiakov so zrakovým postihnutím. Po vypuknutí vojny sme ich kontaktovali s otázkou, ako im môžeme pomôcť. Pani riaditeľa sa vyjadrila, že aj ich mesto bolo bombardované a najviac by potrebovali peniaze na zakúpenie zdravotníckeho materiálu a liekov. 

Preto sme sa rozhodli zorganizovať zbierku na pomoc tejto škole. Ďakujeme všetkým, ktorí pomôžu hoci aj malou sumou.

Číslo účtu: SK29 0200 0000 3502 2464 0592

variabilný symbol: 022215

do informácie pre príjemcu prosíme uviesť pomoc Ukrajine.

 

Cez víkend 12.2.2022 žiaci školy zažili super výlet na Hrebienok. Mali krásnu prechádzku zasneženou tatranskou krajinou, sánkovačku a tiež obdivovali krásy Ľadového domu.Vrátili sa plný zážitkov. Z nášho združenia sme deťom zabezpečili dopravu a občerstvenie.

Firma Business Lease a ich zamestnanci sa rozhodli urobiť deťom z našej školy Vianoce plné prekvapení. Na svojom vianočnom večierku koncom novembra rozsvietili stromček plný vianočných prianí. Zamestnanci si priania prečítali a vybrali si prianie dieťaťa, ktoré chcú splniť. Na večierku sa osobne zúčastnila aj naša pani riaditeľka školy PaedDr. Šarlota Múdra, aby priblížila život a túžby našich detí ľuďom , ktorí ich chcú potešiť a obdarovať.

Spolu s deťmi sa tešíme a nevieme sa dočkať, kedy zástupcovia firmy Business Lease prídu do Levoče a deti si pod stromčekom nájdu svoje vytúžené darčeky.

V mene všetkých detí ďakujeme. Nech Vás hreje pri srdci pocit , že ste potešili malú detskú dušičku a viete obdarovať dieťa, ktoré ste nikdy nevideli.

 

Žiaci našej školy boli obdarovaní od Mikuláša a bohaté balíčky vyčarili úsmev na ich tvári. Ďakujeme! Samozrejme sme Mikulášovi pomohli s darčekmi pre našich najmenších...

V júni 2021 sme pre mladších žiakov školy zorganizovali pobyt pri mori v Chorvátsku autobusovou dopravou Pre starších žiakov školy, sme usporiadali letecký pobyt pri mori v Bulharsku. Deti sa vrátili plné dojmov a spomienok. Mnohí z nich prvýkrát počuli šum mora, zažili kúpanie sa v morských vlnách a plavbu loďou. Ďakujeme mnohým naším prispievateľom, že sme vďaka ním, mohli deťom dopriať tieto zážitky.